Botanikus Kert

11. Dísznövény Kiállítás és Vásár "RÓZSA PROGRAMJAI"

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Godzsák Zoltánné rózsatermelő, képviseli az un. "Márk Rózsakertet", mely hazánk legnagyobb rózsatermesztő területén, Szőreg és Szeged határában található. A kert alapítója, tulajdonosa Márk Gergely okleveles és gyémánt diplomás kertészmérnök, rózsanemesítő.

Hegedűs Ágoston a Magyar Rózsabarátok Társaságának elnöke, kertészmérnök, egyetemi tanulmányait Bulgáriában végezte. Szakmai körökben úgy hívják: a "Rózsák Atyja". Ő a Jó Föld Kft. tulajdonosa, a kecskeméti Boldogasszony Rózsakert megámoldója.

Fráter György a Magyar Rózsatermesztők Egyesületének elnöke, a szőregi híres Fráter Rózsafaiskola tulajdonosa. Hazai képviselője a W. Kordes' Shöne cégnek, mely az egyik legnagyobb piacvezető rózsatermelő és nemesítő cég.

Előadások RÓZSA témában, 2017. május 27-én:

Helyszína pálmaháztól balra, az orchideás stand mögötti kisházban

12 órakor

Godzsák Zoltánné-Szőreg, termelő:

Márk Gergely magyar nemesítésű rózsafajtáinak bemutatása.

14 órakor:

Hegedűs Ágoston (Magyar Rózsabarátok Egyesület-Kecskemét) : Rózsa forma 1. Kecskemét 2014.

15 órakor:

Fráter György (W. KORDES' SÖHNE képviselője): A rózsanemesítés célja és iránya a kémiai vegyszerezés elhagyása.

Az előadásra maximum 25 fő fér be egyszerre. Igény szerint az előadást az előadók megismétlik.